RANKSail NosClassHELMCREWCLUBPtsRACE 1RACE 2RACE 3NET
1 5705-Charlie Cumbley Warsash SC 2 ‑1 1 1-
2 5597-Andy Davis Bartley SC 5 2 3 ‑6-
3 5764-Oli Wells Northampton Sailing club 7 4 ‑9 3-
4 5722-Micheal Sims Carsington 7 3 ‑6 4-
5 5750-David Mitchell Warsash SC 9 7 2 ‑19-
6 5730-Vince Horey King George SC 11 ‑18 4 7-
7 5712-Chris Brown Draycote Water SC 12 ‑17 10 2-
8 6000-Doug Latta HISC 13 8 5 ‑15-
9 4921-Chris Mayhew Royal Harwich YC 16 6 ‑19 10-
10 5583-Martin Frary Weston 17 5 12 ‑27-
11 5691-Guy Mayger Felpham Sailing Club 17 ‑11 8 9-
12 5398-Martin Honnor Ogston SC 18 13 ‑18 5-
13 5707-Nigel Davies Draycote Water SC 22 14 ‑17 8-
14 5324-Steve Corby Brightlingsea SC 22 10 ‑15 12-
15 5211-Philip Barnes Budworth 23 16 7 ‑18-
16 5130-Mark Lee Weymouth SC 25 12 13 (DNC)-
17 5618-Kevan Gibb Lareo Bay SC 26 15 11 ‑20-
18 5393-Simon Derham Littleton SC 30 9 21 (DNC)-
19 5745-Andrew Fox Leigh and Lowton Sc 30 19 ‑20 11-
20 5613-Stuart Gibson Clyde Cruising Club 34 20 14 ‑24-
21 5406-Jarvis Simpson Brightlingsea SC 35 21 ‑23 14-
22 5658-Steve Denison 39 23 ‑25 16-
23 5655-John Webster Carsington 44 ‑30 27 17-
24 4801-Godfrey Clark Fishers Green 45 ‑38 32 13-
25 5134-Roberty Laurie RYA 47 ‑25 22 25-
26 5514-John Dixon West Kirby SC 47 ‑24 24 23-
27 5738-Ewan Birkin‑Walls Grafham Water Sailing Club 48 26 (DNS) 22-
28 5747-Roger Lumby Salcombe YC 49 28 ‑31 21-
29 4679-Mark Fuller Papercourt 50 22 28 ‑30-
30 5713-Duncan Peacs Spinnaker SC 54 ‑44 16 38-
31 5724-Terry Palmer Upper Thames SC 57 31 ‑38 26-
32 5736-Iain Carpenter Northampton Sailing Club 57 27 30 ‑39-
33 5723-Alan Bishop Girton SC 58 32 26 (DNS)-
34 4309-Richard Bundock Hunts SC 62 ‑33 29 33-
35 5455-Mark Maskell Blackwater SC 62 29 33 (DNS)-
36 4772-Nick Fisher Salcombe YC 63 ‑41 34 29-
37 5670-Nigel Thomas Hill Head SC 65 34 ‑37 31-
38 5721-Graham Wilson Northampton Sailing Club 67 ‑43 35 32-
39 5282-Vernon Perkins South Cerney Sailing Club 68 ‑49 40 28-
40 5522-Bill Knights Hunts SC 71 35 ‑44 36-
41 5547-Peter Warne Northampton Sailing Club 73 36 ‑41 37-
42 5352-Mike Wilkie Desborough SC 74 40 ‑42 34-
43 4454-Stas Lawicki Papercourt 74 39 ‑48 35-
44 5405-Mark Fowler Hunts SC 77 ‑42 36 41-
45 5575-Shaun Walsh Calshot SC 83 ‑51 39 44-
46 5560-Charles Stimpson Spinnaker SC 83 (DNS) 43 40-
47 4491-Grayson Eacecott Stewartby Water SC 87 37 50 (DNC)-
48 4882-Brian Fisher Notts County 87 ‑45 45 42-
49 5137-Derek Mayhem RHYC 90 ‑48 47 43-
50 5373-Phil Sturmer Royal Burnham YC 91 ‑50 46 45-
51 5399-Ian Firth Notts County 95 46 49 (DNC)-
52 4551-Bill Hutchings Tonbridge 97 ‑53 51 46-
53 4040-David Goudie Grafham Water Sailing Club 108 47 (DNC) DNC-
54 5649-Steven Bishop Girton SC 113 52 (DNC) DNC-
55 4771-Andrew Liddington Rugby ANd Daventry SC 122 (DNF) DNC DNC-
55 5527-Michael Wilde Spinnaker SC 122 (DNC) DNS DNC-
55 5608-Steve Ede Ardleigh 122 (DNF) DNC DNC-
55 5158-Simon Charles Grafham Water Sailing Club 122 (DNC) DNC DNC-
55 5687-Patrick Burns RYA 122 (DNC) DNC DNC-
55 5703-John Ball Brightlingsea SC 122 (DNF) DNC DNC-

Scored and Submitted using Sailwave

This page took 3.0586seconds to load